Aktivujte samouzdravovacie schopnosti organizmu s Bowenovou technikou

Ľudský organizmus je nádherné umelecké dielo a dokonalý systém vybavený všetkým, čo potrebuje ku svojej bezproblémovej existencii. Cestou životom sa však niekedy dostávame do situácií, ktoré sa podpíšu na našom zdraví a v tomto bode prichádza moment, kedy sa nášmu organizmu začíname viac venovať a počúvať ho. Podstatou Bowenovej techniky je aktivácia samo uzdravovacích schopností organizmu, a to aj v prípade chronických zdravotných ťažkostí.

Holistický pohľad na ľudské telo

Ľudské telo je fascinujúci nástroj, vďaka ktorému môžeme žiť a zažívať všetky fantastické skúsenosti na našej nádhernej planéte. Občas sa stane, že niektorý zo systémov nefunguje na 100 % a pre tieto prípady máme k dispozícii množstvo skvelých celostných nástrojov. Jednou z možností je aj Bowenova terapia, ktorá sa sústreďuje na ľudské telo ako celok a neutralizuje v ňom napätie nahromadené vo svaloch.

Bowenova technika však nie je klasickou masážou a nejde pri nej ani o tradičné ľudové liečiteľstvo. Táto terapia čiastočne pripomína relaxačnú masáž, pričom samotné ošetrenie pozostáva z precízne vykonaných špeciálnych jemných manipulačných hmatov na mäkkom tkanive na určitých bodoch na tele, ktoré sa vykonávajú v presne ustanovenom postupe.

Pre koho je vhodná Bowenova terapia?

Bowenova terapia je vhodná pre všetkých ľudí bez ohľadu na vek, aj pre novorodencov, seniorov, tehotné ženy a športovcov. Možno ju využiť pri akútnych aj chronických ochoreniach, pričom táto technika je neinvazívna. Ľahké dotyky sú pre nás príjemné a naše telo ich prijíma bez proti reakcie. Práve vďaka tomu je vhodná úplne pre každého, aj pre menšie deti a novorodencov. Bowenova terapia nemá žiadne nežiaduce účinky.

Odkiaľ pochádza Bowenova technika?

Korene Bowenovej techniky siahajú až k našim protinožcom, odkiaľ pochádzal známy terapeut a zakladateľ terapie Thomas Bowen (1916 – 1982). Thomas Bowen bol talentovaný terapeut s úžasnými schopnosťami vnímať ľudské telo a rozpoznať jeho zdravotný problém. Počas svojej praxe vytvoril aplikovanú metódu, ktorú zdokonaľoval až do svojej smrti.

Disponoval výbornými pozorovacími schodnosťami a vďaka výnimočne rozvinutej intuícii dokázal vykonaním niekoľkých jednoduchých pohybov pomôcť ľuďom trpiacim rôznymi zdravotnými ťažkosťami. Vtedajší výskum austrálskeho štátu Victoria (1974) v oblasti alternatívnej medicíny, ktorý trval 27 rokov, ukázal, že Thomas Bowen mal v sledovanom období vo svojej praxi najviac klientov v celoštátnom meradle.

Počas tohto obdobia poskytoval ošetrenie viac ako 6 klinických hodín denne, pričom ročne liečil približne 13 000 klientov s 85-percentnou úspešnosťou. Jeho práca bola pre neho poslaním a ošetrenia poskytoval ľuďom aj vo svojom domácom prostredí. Okrem ľudí ošetroval aj zvieratá.

Bowenova terapia prebieha tak, že osoba je počas ošetrenia pasívna a leží v čo najpohodlnejšej polohe na bruchu, chrbte, prípadne môže sedieť. Pri bábätkách a menších deťoch sa terapeut prispôsobuje ich prirodzenému pohybu s ohľadom na ich vek. Ošetrenie pozostáva zo série jemných manipulačných hmatov s mäkkým tkanivom, kožou, svalmi, šľachami, úponmi na určitých bodoch tela, ktorú schopné pozitívne ovplyvniť široké spektrum obtiaží a zranení.

Na aké zdravotné ťažkosti možno aplikovať Bowenovu techniku?

Bowenovu terapiu môžu využívať ľudia s rôznymi zdravotnými problémami vrátane nižšie uvedených ťažkostí.
Aplikačné oblasti:

 • problémy s pohybovým aparátom
 • problémy s kĺbmi, svalmi a chrbticou hocijakého charakteru ( bolesti ramena, krku, lakťov, chrbta, nôh, kolien, členkov, problémy v panvovej oblasti)
 • bolesť hlavy/migréna, astma, senná nádcha, alergia
 • ušné a očné problémy, porucha rovnováhy, tinitus
 • žalúdok/trávenie, žlčníkové, pečeňové a črevné problémy
 • problémy s obličkami a močovým mechúrom, močovými cestami, inkontinencia, pomočovanie
 • edémy, poruchy lymfatického systému
 • problémy s nervovou sústavou
 • zápalové ochorenia
 • gynekologické a menštruačné problémy
 • neplodnosť, problémy s prostatou
 • problémy s prsníkmi (cysty, tvorba mlieka)
 • starostlivosť o bábätko a dieťa, nesprávny vývin pohybového aparátu, poruchy správania, disfunkcie
 • vývojové poruchy bábätka, predčasne narodené dieťa
 • starostlivosť počas tehotenstva, pôrodníctvo
 • starostlivosť o seniorov
 • dermatologické problémy
 • rehabilitácia, prevencia

V prípade záujmu o ošetrenie pomocou Bowenovej techniky ma môžete kontaktovať na telefónnom čísle +421 948 52 62 94, alebo prostredníctvom e-mailovej adresy info@bowenovaterapia.sk. V prípade, že potrebujete poradiť na diaľku, môžete využiť telefonické poradenstvo a konzultačné služby.

Ďakujem vám za prejavenú dôveru a teším sa na stretnutie s vami.